Szkolenie

Szkolenie OSP GrzymałkówKolejny etap szkolenia podstawowego strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej odbył się w ubiegłą sobotę (09.04.11) Grzymałkowie. W szkoleniu wzięły udział jednostki z całej gminy. Pierwsze zadanie strażaków polegało na zlokalizowaniu poszkodowanego w pomieszczeniach kotłowni i wyniesieniu go przez ciasną klatkę schodową. Utrudnieniem było zadymienie, które uniemożliwiało swobodne oddychanie oraz ograniczało widoczność. Strażacy przystępowali do akcji w dwuosobowych grupach, byli wyposażeni w aparaty powietrzne. Kolejne zadanie wymagało od strażaków umiejętności porozumiewania w chwili zagrożenia, za pomocą linki asekuracyjnej. Strażacy działali w stresie i zmęczeniu. Zadaniem strażaka przebywającego przy poszkodowanym było zaalarmowanie grupy zabezpieczającej o incydencie. Ćwiczenie kończyło  się z wyjściem ostatniego uczestnika ćwiczenia na powierzchnię.