Szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu ratownictwa technicznego

W dniu 1 lipca 2012 roku egzaminem praktycznym zakończyło się SZKOLENIE STRAŻAKÓW RATOWNIKÓW OSP Z ZAKRESU RATOWNICTWA TECHNICZNEGO organizowane przez Komendę Miejską PSP w Kielcach na bazie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Kielcach. Z naszej jednostki w szkoleniu brało udział 4 strażaków.

Na szkoleniu zrealizowano tematy z zakresu:
1.Wypadki drogowe – statystyka i przyczyny.
2.Budowa pojazdów samochodowych.
3.Hydrauliczne urządzenia ratownicze.
4.Organizacja akcji ratownictwa technicznego na drogach.
5.Metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów.
6.Postępowanie w czasie akcji z występowaniem substancji niebezpiecznych.
7.Postępowanie ratownicze w czasie innych akcji komunikacyjnych.
Zajęcia praktyczne w dniach 23,24,31 czerwca i 1 lipca prowadziła kadra dowódcza z JRG Nr 2 i Nr 3 w Kielcach. Szkolenie łącznie ukończyło 61 strażaków z terenu powiatu kieleckiego. Komisja egzaminacyjna w składzie st. kpt. Mariusz Góra, dh Stanisław Synowiec pod przewodnictwem kpt. Marka Dyka zwróciła uwagę na duże zaangażowanie strażaków ochotników podczas szkolenia, co zaowocowało bardzo wysokim poziomem wyszkolenia zaprezentowanym przez druhów OSP podczas egzaminu.

Źródło: http://km.straz.kielce.pl