Obchody 70-lecia istnienia OSP w Grzymałkowie

Obchody 70-lecia istnienia OSP w GrzymałkowieW niedzielę (26.08.12) nasza jednostka świętowała 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się przed strażnicą OSP w Grzymałkowie, skąd dowódca uroczystości kpt. Tomasz Kaluga poprowadził poczty sztandarowe i kompanię na czele z orkiestrą dętą z Krasocina do kościoła parafialnego w Grzymałkowie. Po uroczystej Mszy Św. w intencji strażaków, nastąpił uświetniony przez orkiestrę przemarsz pododdziałów na plac defiladowy przy Zespole Szkół.

Na placu dowódca uroczystości kpt. Tomasz Kaluga złożył meldunek dh Mirosławowi Pawlakowi - Prezesowi ZOW ZOSP RP, po czym dokonali przeglądu pododdziałów. Nastepnie przy dźwiękach hymnu narodowego poczet flagowy przystąpił do podniesienia flagi na maszt. Przedstawiony został rys historyczny jednostki i najważniejsze wydarzenia z działalności jednostki. Ksiądz Henryk Rusak dokonał poświęcenia niedawno pozyskanego samochodu gaśniczego , a kluczyki przekazał nadbryg. Zbigniew Muszczak - Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP w asyście jego z-cy st.bryg. Stanisława Wosia. Nadeszła chwila na dekoracje odznaczeniami. Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzymałkowie otrzymał srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa. Kolejne odznaczenia przyznane zostały druhom strażakom, a sponsorom uroczystości wręczono statuetki. Swoje przemówienia wygłosili dh Mirosław Pawlak, nadbryg. Zbigniew Muszczak, st. bryg. Stanisław Woś, st. bryg. Krzysztof Janicki i nasz wójt  Leonard Świerczyński. Dowódca uroczystości wydał stosowne komendy kończące apel, po czym spiker Karol Macek zaprosił wszystkich gości na festyn.

Dziękujemy kpt. Tomaszowi Kaludze za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach jubileuszu oraz naszym zdaniem znakomite poprowadzenie uroczystości.

Podziękowania dla spikera z radia Planeta dh Karola Macka za profesjonalne prowadzenie imprezy.

Serdecznie dziękujemy strażackiej orkiestrze dętej z Krasocina za to, że mimo napiętego harmonogramu zgodzili się na uświetnienie naszego jubileuszu, kapelmistrzowi Bartłomiejowi Robakowi ( wiesz za co :) ).

Dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecnością posłowi na Sejm RP Mirosławowi Pawlakowi, Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Zbigniewowi Muszczakowi, z-cy Komendanta Wojewódzkiego st. bryg. Stanisławowi Wosiowi, Komendantowi Miejskiemu Krzysztofowi Janickiemu, prezesowi Zarządu Powiatowego OSP RP Ireneuszowi Żakowi.

Dziękujemy druhowi Stanisławowi Kolusowi za odczytanie historii naszej jednostki oraz wszystkim druhom OSP Grzymałków i ich rodzinom za przygotowanie uroczystości.

Podziękowania dla sponsorów i lokalnych przedsiębiorców, wszystkich przybyłych strażaków z zaprzyjaźnionych OSP.

Dziękujemy dyrektor Zespołu Szkół w Grzymałkowie - Pani Grażynie Staciwa za udostępnienie budynku szkoły oraz członkowi komitetu organizacyjnego - wójtowi Leonardowi Świerczyńskiemu.

Strażacy dziękują KGW "Żurawinki" za przygotowaną pisenkę "Jadą, jadą już strażacy".

Dziękujemy rzeźbiarzowi Wojciechowi Bednarczykowi za wykonanie figury Św. Floriana.

Dziękujemy wszystkim przybyłym mediom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za miłą zabawę i przyjazną atmosferę, którą uwieńczyliśmy spektakularnym pokazem fajerwerków.