140 lat Kieleckiej Straży Pożarnej

140 lat Kieleckiej Straży PożarnejObchody 140-lecia Strazy Pożarnej w Kielcach oraz wojewódzkie obchody Dnia Strażaka odbyły się w sobotę 25 maja na kieleckim rynku. Na świętowanie został zaproszony poczet sztandarowy OSP Grzymałków oraz nasz Star 200, który w defiladzie reprezentował starszą generację samochodów pożarniczych.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele św. Wojciecha, skąd formacje udały się na rynek, gdzie odbył się uroczysty apel i przegląd pododdziałów. Następnie zostały wręczone odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe oraz przedstawiono rys historyczny. Punktem kulminacyjnym była defilada pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych ul. Sienkiewicza do Parku Miejskiego. Tam rozpoczął się pinkik, na którym goście zobaczyli m.in. pokazy ratownicze oraz występy orkiestr dętych. Strażacy przemieścili się na plac Komendy Wojewódzkiej, gdzie czekał na nich poczęstunek.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i życzymy zadowolenia z wypełniania obowiązków zawodowych i społecznych.