Targi strażackie IFRE-EXPO Kielce 2017

gopr0624W tym roku ponownie gościliśmy na targach strażackich, tym razem na IFRE-EXPO. Przez dwa pierwsze dni współpracowaliśmy z firmą Fire-Max oraz strażakami z OSP Mosina, którzy podzielili się z nami doświadczeniami na temat sprzętu ratownictwa technicznego. Pomagaliśmy w zorganizowaniu pokazu technik gaszenia na trenażerach firmy Arkom oraz prezentacji najnowszego sprzętu gaśniczego i ratowniczego od Fire-Max. Podczas pokazów bardzo dobrze spisywał się nasz ciężki MAN z pompą Rosenbauer. Zorganizowane przez nas stanowisko wodne zasilało także prezentacje innych wystawców. W drugi dzień razem z Ratownictwo Motocyklowe Polska przeprowadziliśmy pokaz ratownictwa technicznego, gdzie używaliśmy poduszek pneumetycznych do podniesienia samochodu. Jednym z najbardziej widowiskowych wydarzeń była premierowa prezentacja turbinowego systemu gaśniczego, gdzie w niecałe 3 minuty podaliśmy 10 tys. litrów wody. Podsumowaniem tegorocznych targów były zawody drużyn OSP z całej Polski. Współnie z organizatorami podjęliśmy się budowy toru oraz obsługi technicznej wydarzenia. Wystawiliśmy również swoją reprezentację, która przez mały wypadek straciła szanse na podium. Targi były dobrą okazją do spotkania się z zaprzyjaźnionymi firmami oraz jednostkami OSP. Jedną z nich jest OSP Ożarów Mazowiecki, której strażacy wystawiali urządzenie gaszące COBRA. Liczymy, że następne takie okazje trafią się szybciej niż na kolejnych targach.