OSP GRZYMAŁKÓW

Strona internetowa jednostki OSP KSRG Grzymałków

Orkan Ksawery

22292493 1179063102237489 1194454194 oW ubiegły wieczór, kilka minut po dotarciu nawałnicy do naszej miejscowości dostaliśmy zgłoszenie o zerwanym dachu z budynku mieszkalnego w Wólce Kłuckiej. Do zdarzenia udał się jeden zastęp z Grzymałkowa, a kolejno dotarł zastęp z JRG 2 Kielce. Sytuacja nie była łatwa, ponieważ zerwany dach znalazł się na posesji sąsiada. Przystąpiliśmy do zabezpieczenia dachu budynku za pomocą plandek i desek z rozebranej konstrukcji. Warunki nie sprzyjały, ponieważ w dalszym ciągu dawał o sobie znać wiatr i deszcz. Konieczne było doświetlenie terenu akcji. Po około 4 godzinach działań wróciliśmy do koszar.

Następnego dnia o godzinie 6:45 zostaliśmy wezwani do zatarasowanej drogi w miejscowości Skoki. Na miejscu okazało się, że na jezdni leżał dach zerwany z sąsiedniego budynku gospodarczego. Sprawnie usunęliśmy przeszkodę i droga znów była przejezdna.

Kolejne wezwanie o godz. 12:16 dotyczyło uszkodzonego drzewa, które przewróciło się na obiekty garażowe w miejscowości Mniów.

O godzinie 12:56 nasz kolejny zastęp udał się do Wólki Kłuckiej celem usunięcia drzewa, które przewróciło się na jezdnię i częściowo tarasowało przejazd.

Syrena zawyła po raz czwarty o godz. 14:55. Dwa nasze zastępy udały się do zabezpieczenia uszkodzonego dachu w miejscowości Wolka Kłucka. Dzięki sprawnym działaniom zdążyliśmy naprawić dach przed nadejściem deszczu.

O godzinie 18:42 dostaliśmy dyspozycję do usunięcia drzewa powalonego na drogę. Zdarzenie zakończyliśmy po półgodzinnych działaniach.


Skomentuj

0

Komentarze

  • Brak komentarzy
 

Statystyki 2018

Wyjazdy ogółem

47

Pożary

26

Miejscowe zagrożenia

21

Alarmy fałszywe

-

Wyjazdy gospodarcze

-

 

1