OSP GRZYMAŁKÓW

Strona internetowa jednostki OSP KSRG Grzymałków

Huragan Grzegorz

3W niedzielę 29.10.17 po przejściu orkanu nasze zastępy kilkukrotnie wyruszały do akcji.
O godzinie 13:23 jeszcze w czasie trwania huraganu zostaliśmy wezwani (309T80) do zabezpieczenia budynku gospodarczego, z którego odrywało się poszycie. Działania wymagały zastosowania doatkowego sprzętu, dlatego do pomocy wezwaliśmy drugi zastęp 309T47. Strażacy w szelkach asekuracyjnych weszli na dach budynku i przybili oderwaną część blachy. Dodatkowo przybiliśmy drewniane łaty oraz wykonaliśmy ściągi z lin, które zabezpieczały przed podwiewaniem połaci dachu. Po około 3 godzinach wróciliśmy do koszar.
O godzinie 15:42 zadysponowano zastęp 309T80 do drzewa powalonego na budynek mieszkalny. Po dotarciu na miejsce okazało się, że duże drzewo zostało wyrwane z korzeniami i opiera się o dach domu. Działania rozpoczęliśmy od zabezpieczenia drzewa linami i stopniowo usuwaliśmy konary. Działania trwały ponad godzinę.
Jeszcze w trakcie trwania poprzedniej akcji, o godzinie 16:11 nasz drugi zastęp 309T47 zostaje zadysponowany do uszkodzonego słupa telekomunikacyjnego pochylonego nad drogę. Słup oraz przewody zostały ściągnięte z jezdni i zabezpieczone. 
Po powrocie do koszar zostaliśmy poinformowani, że wiatr zerwał pokrycie z części dachu sterego kościoła w Grzymałkowie. Zastęp 309T47 zabezpieczył plac kościelny. Działania wymagły użycia podnośnika koszowego, który w tym czasie pracował w Kielcach. Z powodu braku możliwości odstąpiliśmy od dalszych czynności.
O godzinie 16:57 dostaliśmy dospozycję do usunięcia drzew pochylonych nad drogę powiatową w miejscowości Straszów. Drzewa zagrażające bezpieczeństwu zostały usunięte z pasa drogowego.
O godzinie 20:38 zostaliśmy zadysponowani do udrożnienia drogi w miejscowości Sośnina. Dwa drzewa całkowicie zablokowały przejazd. Po kilkunastu minutach działań wróciliśmy do koszar.


Skomentuj

0

Komentarze

  • Brak komentarzy
 

Statystyki 2019

Wyjazdy ogółem

75

Pożary

54

Miejscowe zagrożenia

21

Alarmy fałszywe

-

Wyjazdy gospodarcze

-

 

1