Kolejny sprzęt w naszej jednostce

PGE Fundacja logo noweW maju trafił do nas kolejny sprzęt pozyskany dzięki staraniom naszego Zarządu. W ramach projektu „Dofinansowanie do zakupu specjalistycznego sprzętu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzymałkowie” Fundacja PGE przekazała dla naszej jednostki dofinansowanie do zakupu trójfazowego agregatu prądotwórczego.

Duża część prowadzonych przez nas działań ma miejsce w nocy. Są to akcje ratownicze podczas pożarów, wypadków komunikacyjnych, czy usuwania skutków klęsk żywiołowych. Skuteczne działania wymagają oświetlenia terenu akcji, zwłaszcza, że pracujemy z ciężkim sprzętem i musimy zauważać wszelkie zagrożenia. Pozyskany trójfazowy agregat prądotwórczy dysponuje mocą, która jest w stanie zapewnić zasilanie dla masztów oświetleniowych oraz narzędzi elektrycznych podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Agregat zdecydowanie podnosi skuteczność naszych działań w czasie burz i wichur kiedy występują kilkudniowe przerwy w dostawie energii elektrycznej. Stanowi on wtedy jedyne źródło zasilania dla posiadanego przez nas sprzętu elektrycznego.

Sprzęt ten bardzo często służy bezpośrednio mieszkańcom. Na terenie naszej gminy znajdują się osoby, które korzystają ze sprzętu medycznego podtrzymującego funkcje życiowe. Dla tych urządzeń wymagane jest stałe źródło zasilania i to właśnie agregat prądotwórczy zapewnia bezpieczne funkcjonowanie takich urządzeń jak respirator.

PGE jako dostawca energii elektrycznej na naszym terenie podejmuje działania poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. Nasza współpraca z Fundacją PGE owocować będzie zwiększoną skutecznością działań ratowniczych podczas różnego rodzaju klęsk żywiołowych. Z naszej strony pragniemy serdecznie podziękować Zarządowi Fundacji PGE za dostrzeganie potrzeb Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zapewnić, że sprzęt będzie służył strażakom i mieszkańcom.