Ćwiczenia wojewódzkie służb mundurowych w Morawicy

61519953 469735080266683 7486432462864646144 nDzisiejszy dzień okazał się dla nas bardzo pracowity. Od godzin porannych przygotowywaliśmy atrakcje dla najmłodszych z okazji ich święta organizując wraz z dyrekcją szkoły w Grzymałkowie piknik na boisku w Borkach. Podczas ostatnich przygotowań zostajemy zadysponowani do Morawicy na ćwiczenia organizowane przez Komendę Miejską PSP w Kielcach. Niezwłocznie udajemy się do remizy i w pełnej gotowości wyjeżdżamy do miejsca koncentracji. Po dojeździe na miejsce zostajemy poinformowani w jakich przygotowanych epizodach weźmiemy udział. Po kilkudziesięciu minutach zostajemy zadysponowani do pożaru lasu działając w kompani gaśniczej "Północ". Dostajemy jasne polecenia od naszego koordynatora i budujmy linie gasniczą w natarciu na las. Pozostałe założenia dotyczyły ewakuacji harcerzy za pomocą łodzi, a także przeprowadzono symulację pożaru budynków szpitalnych w Morawicy. Po skończeniu wszystkich innych manewrów, zwijamy węże i sprzęt po czym wracamy do koszar. Warto zaznaczyć, że na miejscu działało wiele grup ratowniczych m.in SGRw JRG 3 Kielce, SGRW JRG 2 Kielce ćwicząc wiele epizodów z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu na wysokościach, czy na wodzie. Uczestnictwo w tak dużych ćwiczeniach jest dla nas dużym wyróżnieniem oraz daje nam wiele doświadczenia w późniejszych działaniach ratowniczo-gaśniczych.