Powiatowe eliminacje OTWP w Kielcach

W dniu 8 kwietnia b.r., o godzinie 11.oo w Komendzie Miejskiej PSP w Kielcach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

Turniej organizowany jest na kilku poziomach (szkół, gmin, powiatów, województw i kraju), w grupach wiekowych dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży, zagadnień ochrony przeciwpożarowej i szeroko rozumianego bezpieczeństwa . Na terenach wiejskich, udział w OTWP jest wstępem do działalności w młodzieżowych drużynach pożarniczych.

Organizatorem finału powiatowego jest Komenda Miejska PSP w Kielcach wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.
Patronat nad finałem eliminacji powiatowych objął Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka, który dokonał otwarcia turnieju wspólnie z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP dh Ireneuszem Żakiem. Zarząd Powiatu Kieleckiego ufundował nagrody rzeczowe. W finale powiatowym uczestniczyło łącznie ponad 50 osób z 19 gmin powiatu kieleckiego oraz z miasta Kielce.

Wyniki eliminacji:
Na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jury w składzie:
• bryg. Krzysztof Janicki - przewodniczący
• kpt. Grzegorz Mróz- sekretarz
• st. kpt. Grzegorz Zieliński - członek

stwierdza, że w wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I. miejsce - Patryk Ślusarczyk, SP w Pierzchnicy
II. miejsce - Przemysław Stefańczyk SP w Gnieździskach
III. miejsce - Kamil Gadowski SP w Piotrowie

II grupa wiekowa (gimnazja):
I. miejsce - Kamil Papież, Gimnazjum w Rakowie